Aplikacje randkowe vs szybkie randki

Bycie Singlem może być bardzo ciekawe i udane, ale może też znudzić się po jakimś czasie – i co wtedy? Czy zaprosić na randkę kolegę lub koleżankę z pracy? A może umówić się w ciemno z kimś poleconym przez znajomych? Nie masz co się martwić! Opcji jest dużo więcej, musisz tylko wiedzieć, gdzie ich szukać!

Z pomocą przychodzą “tradycyjne” szybkie randki oraz ich nowocześniejsze siostry, czyli bijące rekordy popularności aplikacje randkowe. Czym się różnią, w czym są podobne, a przede wszystkim – co jest lepsze?

Co wybrać?

Podczas szybkich randek najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Losy znajomości rozstrzygają się w ciągu kilkuminutowej rozmowy – jeśli nie uda Ci się w tym czasie oczarować drugiej osoby, nie umówi się z Tobą i nie da Ci „TAK” w ankiecie. A zatem w ciągu 5 minut musisz zainteresować sobą drugą osobę.

Niepewnym osobom szybkie randki mogą wydać się stresujące, jednak plusem jest to, że nie trzeba ciągnąć rozmowy w nieskończoność, bo konwersacja trwa tylko parę minut!

Natomiast aplikacje randkowe są dobrym rozwiązaniem dla osób bardziej nieśmiałych, które boją się kogoś zaczepić czy zagadać na żywo. Dzięki temu możesz przed randką lepiej poznać ewentualnych kandydatów, dowiedzieć się czegoś o nich i zdecydować, kiedy nadszedł właściwy moment na pierwsze spotkanie. Pamiętaj jednak, że w Internecie dużo łatwiej jest kogoś okłamać – miej się zatem na baczności.

Jeśli nie boisz się rozmowy w cztery oczy, szybkie randki są dla Ciebie! Bardzo często organizowane są szybkie randki tematyczne, więc idąc na takie wydarzenie masz pewność, że dogadasz się z innymi randkowiczami.

Speed dating może być propozycją nie tylko dla osób, które szukają drugiej połówki, ale też osób, które dopiero przeprowadziły się do nowego miejsca i szukają znajomych. To też opcja dla zagospodarowania wolnego wieczoru. Jeśli podejdziemy do szybkich randek z humorem i bez zbytniego spięcia najpewniej miło spędzimy czas. Nawet jeśli nie poznamy nikogo ciekawego to i tak inwestycja czasu rzędu około 2 godzin. Nikt nie zmusza nas też do kontynuowania później jakiejkolwiek znajomości. A jeśli jesteśmy nieśmiali, to doskonały sposób na przełamanie własnych ograniczeń.

Uważamy, że spotkania na żywo mają więcej zalet niż internetowe aplikacje. Randkowanie online ma swoje wady. Do tych, które są najczęściej wymieniane przez użytkowników aplikacji randkowych , należy zaliczyć rozczarowanie drugą osobą. Kontakt przez Internet to nie to samo co na żywo, często więc przy pierwszym spotkaniu dochodzi do rozczarowania, gdy okazuje się, że rzeczywista osoba różni się od tej z naszej wyobraźni.

Wiele osób dostrzega również, że flirtując online można znaleźć mnóstwo nieprawdziwych informacji. Podanych danych nie jest się w stanie zweryfikować, a więc cały kontakt musi opierać się na zaufaniu. Niektórzy użytkownicy wykorzystują ten fakt i od samego początku oszukują rozmówców. Mowa tu nie tylko o wieku czy wrzucaniu zdjęć, na których wyszło się korzystanie, ale np. o statusie związku.

Badacze podkreślają, że po rozmowie na żywo z kimś nowopoznanym oceniamy go jako znacznie bardziej atrakcyjnego, niż podczas oglądania zdjęć w aplikacjach randkowych online.

Dlatego nie masz na co czekać – zapisz się na speed dating już dziś!

X